BRG VIP Transfer

Bursa Turu

Osmanlı gibi büyük bir devletin uzun yıllar boyunca başkenti olma unvanını taşıyan, kestanesiyle ünlü, yeşilin ve zengin tarihin sentezi olan, ziyaretçilerini her mevsim içtenlikle karşılayan Bursa; gezmekle, öğrenmekle günlerinizi geçirebileceğiniz ve soluduğunuz mis gibi havayla ruhunuzu dolduracağınız, dinginleşebileceğiniz ferah bir şehir. Gelin hep birlikte bu güzel şehrin büyüleyici atmosferinde bir zaman yolculuğuna çıkalım!

BURSA’da Gezilecek Yerler


Ulu Camii: Niğbolu Muharebesi’nin ardından Yıldırım Bayezid tarafından yaptırılan Evliya Çelebi’nin “Bursa’nın Ayasofya’sı” dediği Ulu Camii şehrin en önemli, görkemli sembollerinden biri ve ilk etapta gidilecekler listesinin başında yer alıyor.

Yeşil Türbe: Çelebi Mehmed’in Osmanlı Devleti’nin düşmana karşı yıkılmadığının sembolü olarak inşa edilen Yeşil Türbe, Şehrin her yerinden rahatlıkla görülebiliyor.

Muradiye Külliyesi: Cami, medrese, hamam, darüşşifa ve türbeden oluşan Muradiye Külliyesi, günümüzde engelli tesisi ve kanser tanı merkezi olarak kullanılıyor. Duvarlarındaki çeşitli çini motiflerini inceleyebilir, bahçesinde dinlenebilirsiniz.

Osman Gazi ve Orhan Gazi türbeleri: Turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasındaki bu türbeler, kubbeleriyle ve girişte bulunan 4 adet sütunuyla Tophane semtinde yer alıyor.

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi: Bursa’nın fethinin 3 boyutlu panoramik fotoğraflarla anlatıldığı Bursa Panorama Müzesi 1326 Bursa Fetih Müzesi, dünyanın en büyük tam panoramik müzesi olarak kısa zamanda ilgi odağı. Müze, Bursa’nın Beylikten Cihan Devletine uzanan yolculuğunu anlatıyor. Müzede, Bursa’da medfun bulunan 6 Osmanlı Padişahının ve onların zamanındaki sosyal hayatı anlatan 16 adet tablo yer alıyor. Bursa’ya yolu dişen herkesin bu müzeyi ziyaret etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Cumalıkızık : Bursa’nın en iyi korunmuş köyü olan Cumalıkızık, yöresel mimarisi ve yaşayan halkı ile kırsal yaşantısını günümüze kadar taşımıştır. Kızıklar aşiretinin adını taşıyan köyde Cuma namazları kılındığı için Cumalıkızık adını almıştır

Uludağ Kayak Merkezi: Bursa sınırları içerisinde bulunan Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezidir. Yüksekliği 2543 m’dir. Marmara Bölgesi’nin en yüksek dağıdır
Aktiviteler

Estetik ve tarihi atmosferi bir arada yaşayacağınız Bursa, benzersiz, göz alıcı birçok yere sahip. Tüm bu tarihi, kutsal özellikler sayesinde de yıl içinde birçok yerli ve yabancı turistin ilgisini çekiyor.
Müze gezmek istiyorsanız Bursa Şehir Müzesi, Çekirge Caddesi’nde yer alan Atatürk Müzesi ve UNESCO’nun Dünya Manevi Kültürel Miras Listesi’nde yer alan Karagöz Müzesi, Türk İslam Eserleri Müzesi ve Bursa Bilim Merkezi gibi yerleri gezin.
Şehir turunuzu bitirip gürültüden biraz olsun uzaklaşmak isterseniz Bursa’ya yakınlığıyla bilinen Misi Köyü’ne uğrayıp dere kenarındaki çay bahçelerinde yorgunluğunuzu atın.
Kış turizminin kalbinin attığı, kış sporlarına ev sahipliği yapan Uludağ, Saitabat Şelalesi, Uluabat Gölü, Oylat Mağarası, Bursa Hayvanat Bahçesi’nin hemen yanında yer alan Soğanlı Botanik Parkı gibi Bursa’nın yeşilliğinde huzur bulacağınız ve her ayrıntısına hayran kalacağınız, doğal güzellikleri görün.

Bursa Galeri

Bursa Tur Fiyatları

Mercedes Vito VIP / € 250,00

Mercedes Vito VIP konforu, 8 yolcu kapasitesi, Bebek Koltuğu(Opsiyonel),  İstanbul’un belirtiğiniz lokasyonundan gidiş-dönüş olarak planlanır.

Mercedes Vito VIP Full / € 320,00

Mercedes Vito Full VIP konforu, 4 yolcu kapasitesi, Bebek Koltuğu(Opsiyonel),  İstanbul’un belirtiğiniz lokasyonundan gidiş-dönüş olarak planlanır.

Mercedes Sprinter / € 350,00

Mercedes Sprinter konforu, 16 yolcu kapasitesi, Bebek Koltuğu(Opsiyonel),  İstanbul’un belirtiğiniz lokasyonundan gidiş-dönüş olarak planlanır.

Detaylı bilgi ve Rezevasyon için bize ulaşın.