BRG VIP Transfer

Şile & Ağva Turu

İstanbul’un yorucu hayatından kaçıp dinlenmek isteyenler fırsatını bulur bulmaz Şile, Ağva’ya gidiyorlar. Tahrip edilmemiş doğası ve büyüleyici sahilleriyle Şile, İstanbul’un en gözde yerleri arasında bulunuyor. Şile’ye bağlı olan Ağva, Yeşilçay ve Göksu derelerinin arasında buluyor. Ayrıca son yıllarda Ağva’nın vaat ettiği cennet keşfedilince dünyanın birçok yerinden turistler akın ediyor.

Şile’de gezilecek yerler

Şile Kalesi: Cenevizliler tarafından inşa edilen ve daha sonra Osmanlı tarafından da kullanılan Şile Kalesi, Ocaklı Ada Kalesi olarak da bilinir. Savaş zamanında denizden gelebilecek tehlikeleri gözetlemek amacıyla yaptırılır.
Şile Feneri: Türkiye’nin en geniş gövdeli feneri olan Şile Feneri aynı zamanda dünyanın da ikinci büyük feneri olma özelliğine sahip. Şu anda müze olarak faaliyet gösteren fener I. Abdülmecit tarafından inşa ettirilir.
Saklı Göl: Şile merkeze olan yakınlığı, doğası ve çevresinde bulunan restoranlarıyla keyifli vakit geçirebileceğiniz bir alandır.

Ağva’da Gezilecek Yerler

Hacıllı Köyü: 11 Göller Vadisi’nin, Ballıkayalar ve Gürlek mağaralarının burada bulunması köyün pek çok turist çekmesine sebep oluyor. Bu mağaraların çok eski zamanlarda hapishane olarak kullanıldığı söylenir.
Kilimli Koyu: Karadeniz’in bir parçası olmasına rağmen son derece sakin bir denizi bulunuyor. Bu sayede denize girmek isteyenler hiçbir tehlike istemiyorlarsa Kilimli Koyu’nu tercih edebilirler.
Kadırga Koyu: Hiçbir yapay müdahale olmadan, tamamen doğal bir yapıya sahip Kadırga Koyu, görenleri hayrete düşürüyor. Bunun nedeni ise koyun etrafını çevreleyen kayaların şekilleri. Aynı zamanda bu koy tam bir amfi tiyatro özelliğine de sahip.

Aktiviteler

İlkbahar ve sonbahar aylarına Ağva’yı tercih etmenizde fayda var çünkü genelde o zamanlarda denize girip doğayı keşfetmenin tadını çıkarabilirsiniz. Derelerde deniz bisikleti ve kano kullanarak birçok fotoğraf çekebilirsiniz. Geziniz sırasında At biniciliği eğitimi almayı ve Atv gibi arazi araçları kullanmayı unutmamanızı tavsiye ederiz.

Şile & Ağva Galeri

Şile & Ağva Tur Fiyatları

Mercedes Vito VIP / € 180,00

Mercedes Vito VIP konforu, 8 yolcu kapasitesi, Bebek Koltuğu(Opsiyonel),  İstanbul’un belirtiğiniz lokasyonundan gidiş-dönüş olarak planlanır.

Mercedes Vito VIP Full / € 230,00

Mercedes Vito Full VIP konforu, 4 yolcu kapasitesi, Bebek Koltuğu(Opsiyonel),  İstanbul’un belirtiğiniz lokasyonundan gidiş-dönüş olarak planlanır.

Mercedes Sprinter / € 250,00

Mercedes Sprinter konforu, 16 yolcu kapasitesi, Bebek Koltuğu(Opsiyonel),  İstanbul’un belirtiğiniz lokasyonundan gidiş-dönüş olarak planlanır.

Detaylı bilgi ve Rezervasyon için bize ulaşın.